Halıya Damlayan Mum Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıya Damlayan Mum Lekesi Nasıl Çıkar Sorusuna Yanıt Arayanlar İçin İşte Püf Noktaları...

Halıya damlayan mum lekesi nasıl çıkar şeklindeki soruya yanıt arayanlar için, Beylikdüzü halı yıkama ustalarımızın en deneyimleri doğrultusunda derlediğimiz en basit şekliyle halıya damlayan mum lekesi nasıl çıkar gibi soruların yanıtını arayanlar için işte; halıya damlayan mum lekesi nasıl çıkar sorusunun yanıtı:

Panik yapmanıza gerek yok. Damlayan mumu halı ve diğer yüzeylerden çıkarmanın çok kolay ve hızlı bir yolu var. İhtiyacınız olan tek şey kağıt havlu ve bir adet ütü. Halıya damlayan mum lekesi nasıl çıkar gibi soruların cevabını arayanların en iyi sonucu alması için emiş gücü yüksek bir kağıt havlu kullanmanızı tavsiye ederiz. Ütünün ısısıyla renkler halının üzerine çıkabileceğinden yalnızca beyaz kağıt havlu kullanın. Bu işleme başlamadan önce, halının üzerindeki katı mum kalıntılarını elinizle veya bir fırça ile alın. Dikkatli davranın ve fırçalarken halının tüylerini kaldırmamaya özen gösterin.

Bu günlerde herkes mumları çok seviyor, evine 3-5 tane alıyor veya arkadaşının evine hediye getiriyor. Mum dedik ama bunlar başka mum. Elektrik kesildiğinde bir çırpıda aşağıdaki bakkaldan alınan beyaz, tebeşir kalınlığındaki kişiliksiz mumlardan bahsetmiyoruz. Benim bahsettiğimiz mumlar şu büyük mağazalarda, ev aksesuarı satan dükkanlarda veya İstiklal Caddesi’ndeki pasajlarda satılan renk renk, boy boy ve kokulu mumlar. İster romantik bir atmosfer için ister ortama güzel bir koku vermek için olsun, mumlar evinize farklı bir hava verir ama her güzelin bir kusuru olduğu gibi, mumların da sizi deli eden bir özelliği var. Mumu yaktığınız zaman erimeye başlar. “Erimeyen mum istiyoruz” kampanyası başlatmak için özellikle ev hanımlarının çok geçerli nedenleri var. Bu rengarenk ve kokulu mumlar eğer altına bir tabak koymazsanız durduğu yere kalıcı bir imza atıyor. Evin çeşitli yerlerine koyduğunuz mumlar eşliğinde yediğiniz akşam yemeğinin ardından mumun kendi büyüklüğü kadar halınızın üzerinde bıraktığı bir leke çok can sıkıcı olabilir.

Halıya Damlayan Mum Lekesi Nasıl Çıkar? işte Beylikdüzü Halı Yıkama Farkı İle Püf Noktası:

İşte halıya damlayan mum lekesi nasıl çıkar gibi sorulara cevap arayanların imdadına yetişecek olan halıya damlayan mum lekesini çıkarmanın püf noktaları:

1. Ütüyü fişe takın ve mümkün olan en düşük ısıya ayarlayın.

2. Ütü kızdıktan sonra, kağıt havluyu alın ve mum lekesinin üzerine koyun. Ütüyü hafifçe kağıt havlunun üzerinde gezdirin. Mum lekesi akışkan hale gelecek ve kağıt havlu onu emecektir. Ütünün ısısını orta seviyeden yukarıya çıkarmayın yoksa halının içindeki sentetik ipliklere zarar verebilirsiniz. Bazı özel halılar için, ütüyü daha fazla bastırmanız gerekebilir. Berberi halılarına özellikle dikkat edin ve iplik veya ilmikleri çekmeyin. İlmikleri çekmeniz bir kaçığa neden olabilir ve bu “kaçık” halının boyunca devam edebilir.

3. Tüm mum kalıntısı emilene kadar ütü ve kağıt havlu ile çalışmaya devam edin. Mumun emildiği bölge nemlenebileceğinden kağıt havluyu birçok kez döndürmeniz gerekebilir. Eğer söz konusu büyük bir lekeyse, birden fazla kağıt havluya ihtiyacınız olabilir. Halıya damlayan mum lekesi nasıl çıkar sorusunun yanıtındaki anahtar kelime sabır çünkü bu işlem biraz zamanınızı alabilir.

Bu yöntem etkili olmalı. Halıya damlayan mum sonrasında inatçı lekelerle karşılaşılması durumunda, elinizden geldiğince halıdaki tüm mum kalıntısını kağıt havluya emdirdiğiniz bir noktada halının üzerinde hala tortu olduğunu görebilirsiniz. Kalanını da elinizden geldiğince nazik bir şekilde elinizle almaya çalışın. Lekenin üzerine biraz buz koyup erimiş mumun tekrar sertleşmesini sağlamak işe yarayabilir. Bu noktada da tedbirli olmakta fayda var çünkü bazı boyalar üzerine su uygulandığında solabilir.

Eğer halıya damlayan mum lekesi nasıl çıkar yanıtımızdaki tüm işlemleri uygulayıp halınızın üzerinde hala mum kalıntısı varsa, İstanbul Beylikdüzü`nde yer alan Çağlar Halı Yıkama güvencesi ve kalitesi ile halı yıkama hizmeti sunan Beylikdüzü halı yıkama fabrikası ile irtibata geçebilirsiniz. Beylikdüzü Halı Yıkama Telefon: 0 212 422 32 32

Copyright © 2024 www.caglarhaliyikama.com Tüm hakları saklıdır. Yazılım hakları NF Web Tasarım’a aittir. Beylikdüzü Halı Yıkama Çağlar Halı Yıkama Resmi Kuruluşudur.   0536 598 20 24